REFERENCIÁK

Ezek rólam és a munkáimról

A pufók és megtermett örökzöldek nyírása

A tuják formára vágása évi két-három alkalommal történik. Fontos az egészségi állapotuk megőrzésé érdekében, hogy a bennük lévő elszáradt növényi részeket legalább évi két alkalommal kirázzuk eltávolítsuk belőlük. Nyáron és télen is fagymentes időszakban érdemes rendszeres víz utánpótlással kedveskedni nekik, meghálálják. Tápanyag utánpótlásról se feledkezzünk meg.

Csinos fizura a húsvéti ünnepekre

A gömb formájú örökzöldek főleg a gömb tetején növekednek, itt kell a legtöbbet metszeni. Ahogy telnek az évek, a gömb átmérője nő vagy feljebb kerül, ennek megfelelően kell a helyhez igazítani. A több ágú pom-pom örökzöldek ágait érdemes drótokkal vagy kavicsokkal szétnyomni, hogy a gömbök távolabb legyenek egymástól. Kúszó borókából kialakított pom-pomok gyorsan nőnek, ebből könnyen lehet sok féle formát kialakítani.

Szárnyalok és nyirbálok

Az, hogy mikor van itt a sövény nyírás első időpontja többféle tényező befolyásolja. Legfontosabb befolyásoló tényezők közé tartozik a sövény növény típusa, valamint a kora Vannak lombos fás szárú sövény növények és örökzöld sövényeket. Mindkét esetben másképp járunk el. A fás szárú sövények nyírását célszerű egy évben kétszer elvégezni. Az első sövény nyírás a nyugalmi időszak végén (tavasszal), majd a következő nyírás nyáron. Célszerű így eljárni a som, a fagyal vagy például borbolya sövény esetében. Az örökzöld sövények esetében évi két három alkalom ajánlott, attól függően milyen sűrű felületet szeretnénk kapni.